Pszczyna.info

  • 16 lutego 2024
  • wyświetleń: 2381

[FOTO] Nad zbiornikiem w Łące bez zmian. Czytelnik apeluje w sprawie zaśmieconego środowiska

Wraca temat wielokrotnie już przez nas poruszany - śmieci wciąż zalegają na terenach przy zbiorniku Łąka. Po raz kolejny w tej sprawie apeluje nasz czytelnik.

Czy ktoś zajmuje się problemem stosów butelek, papierów i akcesoriów do uprawiania miłości pozostawianych przez pseudo turystów? Las zaśmiecony, parking koło Ośrodka Sportów Wodnych woła o pomstę do nieba, no a wejście na tamę to wysypisko śmieci.

Śmieci na terenie zalewu łąckiego
Śmieci na terenie zalewu w Łące - 02.2024 · fot. czytelnik


Pamiętajmy, że tereny zbiorników wodnych i lasów to nasze wspólne dobro. Apelujemy o zabieranie odpadów do domu lub wyrzucanie ich w miejscach do tego przeznaczonych.

Kiedy napotykamy na dzikie wysypiska, możemy zgłosić ten fakt straży miejskiej pod numerem telefonu: 32 210 28 50. Możemy też zgłosić problem policji lub pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej (jeśli mamy pewność, że jest to teren gminny). W pierwszej kolejności służby ustalają, kto jest właścicielem terenu, na którym znajdują się śmieci, a następnie podejmują działania, które mają doprowadzić do jego uporządkowania.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj