Pszczyna.info

  • 6 grudnia 2023
  • 7 grudnia 2023
  • wyświetleń: 4151

[ZDJĘCIA] Policyjne patrole w asyście Mikołaja

6 grudnia na drogach powiatu pszczyńskiego można było spotkać policyjne patrole w asyście Mikołaja. Wszystko to w ramach działań pn. "Mikołaj święta umili kierowcom bez promili".

Mikołajkowe działania pszczyńskich policjantów - 6.12.2023 · fot. KPP Pszczyna


Akcja jest efektem współpracy dzielnicowych, mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miedźnej. To wyjątkowe spotkanie rozpoczynało się dla każdego z kierowców badaniem stanu trzeźwości, następnie mundurowi i Mikołaj wręczali słodkości, pakiety ulotek i broszur zawierających przestrogi oraz najważniejsze informacje na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Celem akcji jest uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. - Przed nami okres świątecznych wyjazdów. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Sprawa jest tak ważna, że z apelem o trzeźwą jazdę zwrócił się do kierowców sam Święty Mikołaj - mówią mundurowi.

Oprócz kontroli trzeźwości kierowców policjanci i przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Miedźnej oraz Mikołaj prowadzili profilaktyczne pogadanki - rozmowy z kierowcami wręczając przy tym słodkie upominki, ulotki i broszury zawierające przestrogi oraz najważniejsze informacje na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Podjęte działania mają na celu kształcenie właściwych postaw i zachowań u kierowców, ale także pasażerów i wszystkich świadków nieodpowiedzialnego zachowania innych użytkowników dróg. Należy pamiętać, że wszyscy mamy realny wpływ na bezpieczeństwo. Dzięki zdecydowanej reakcji niejednokrotnie możemy uchronić ludzkie życie i zdrowie.

Mikołajkowe działania pszczyńskich policjantów - 6.12.2023
Mikołajkowe działania pszczyńskich policjantów - 6.12.2023 · fot. KPP Pszczyna


Miłą niespodzianką było spotkanie Mikołaja i pszczyńskich mundurowych z grupą dzieci, która wybrała się całą klasą na sanki. Była to doskonała okazja, aby omówić z nimi zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Policjanci podczas rozmów zwrócili szczególną uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Ponadto stróże prawa uświadamiali uczniów o konieczności stosowania się do podstawowych przepisów drogowych oraz budowania poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

Przeprowadzona akcja spotkała się z dużą aprobatą zarówno ze strony kierowców, pasażerów, jak również innych użytkowników dróg.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.