Pszczyna.info

  • 6 września 2023
  • 9 września 2023
  • wyświetleń: 6290

Trwają prace nad koncepcją budowy ścieżki pieszo-rowerowej do Strumienia

W siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie odbyło się spotkanie z projektantami w sprawie budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Wisły Wielkiej do Strumienia.

spotkanie z projektantami w sprawie budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Wisły Wielkiej do Strumienia
Spotkanie z projektantami w sprawie budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Wisły Wielkiej do Strumienia · fot. Powiat


W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pszczynie i Cieszynie, Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie, Urzędu Miejskiego w Pszczynie i Strumieniu, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i Stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone.

DW 939 to niebezpieczna trasa o dużym nasileniu ruchu samochodowego. Korzysta z niej wielu rowerzystów i piesi. Ścieżka rowerowa ma połączyć dwa miasta - Pszczynę i Strumień oraz dwa powiaty - pszczyński i cieszyński.

Grzegorz Nogłyczłonek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego


Podczas spotkania przedstawiono koncepcje rozbudowy DW 939 polegającej na budowie ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od ulicy Bielskiej w Strumieniu do ulicy Brzozowej w Wiśle Wielkiej.

To bardzo ważne zadanie. Przeanalizowaliśmy różne kwestie i dążymy do zatwierdzenia ostatecznej koncepcji budowy ścieżki pieszo-rowerowej.

Grzegorz Nogłyczłonek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego


Zadanie polega na wykonaniu projektu budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej o długości 5,3-kilometrowej Wisły Małej do Strumienia. Wspólne sfinansowanie projektu bezpiecznego ciągu dla pieszych i rowerzystów zadeklarowali włodarze czterech samorządów - Powiatu Pszczyńskiego i Powiatu Cieszyńskiego oraz Gminy Pszczyna i Gminy Strumień. Kosztorys wykonania dokumentacji zadania opiewa na 540 tys. zł.

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj