Pszczyna.info

 • 6 lutego 2024
 • 28 lutego 2024
 • wyświetleń: 5959

[FOTO] Musical grozy "Daisy i Hexenmeister" na deskach nowego pckulu! Alternatywna historia Pszczyny

Pszczyńskie Centrum Kultury w niedzielę 25 lutego zaprosiło do swojej nowej siedziby przy ul. Jagiełły 1 na wyjątkowy musical pt. "Daisy i Hexenmeister" w wykonaniu wokalistów studia VoicePless, aktorów Stowarzyszenia "take tam" i tancerzy pckulu. Spektakl powstał specjalnie z myślą o inauguracji nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury, a stworzyli go wspólnymi siłami artyści związani z ziemią pszczyńską. Zobaczcie fotorelację z premiery!

Musical grozy "Daisy i Hexenmeister" na deskach nowego pckulu - 25.02.2024 · fot. Sebastian Malon


Daisy i Hexenmeister to widowisko muzyczne, w którym znane wszystkim piosenki opowiedziały alternatywną historię alternatywnej Pszczyny. Podobieństwo zdarzeń i postaci do osób żywych lub zmarłych jest czysto przypadkowe. No... może nie do końca przypadkowe. Losy mieszkańców dworu, okolicznych wsi i przybyłych do pracy w kopalniach górników splotą się w wyniku mrożących krew w żyłach zdarzeń. Groza, tajemnica, przewrotny humor i nawiązania do lokalnej historii, folkloru oraz popkultury tworzą piorunującą mieszankę, jakiej Pszczyna jeszcze nie widziała.

Słowo od reżysera i autora scenariusza - Łukasza Sojki:

Za nami niemal rok pracy, długie godzinny prób i cztery spektakle w nowej siedzibie pckulu - za każdym razem dla pełnej sali i za każdym razem wspaniale przyjęte przez młodszą i starszą publiczność. To był zdecydowanie najtrudniejszy z projektów, jakie dotąd realizowałem i nie udałoby się gdyby nie zaangażowanie każdej osoby biorącej w nim udział. Nie udałoby się też, gdyby ten, niemal 40-osobowy zespół, nie był złożony z fantastycznych osób, które mimo czasami naprawdę ostrej harówki, stworzyły nie tylko piękne sceniczne widowisko, ale też cudowną atmosferę za sceną. Po istnym maratonie przygotowań, prób i spektakli padłem w domu jak przysłowiowa szmata, a teraz już zaczynam tęsknić.

Stokrotne dzięki:

 • ekipie wokalnej Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless" - wśród nich: Lu Czopek, Kacper Kania, Szymon Kaul, Bożena Czembor-Nowok, Maria Malcharek i Basia Dajka, których wokalnie przygotowała niezawodna Barbara Broda - Malon;
 • tancerkom i tancerzom PCKul Tańczy pod wodzą Iwony Tchórzewskiej (autorka choreo) w składzie: Magdalena Mrozik, Julia Kolny, Maria Stalmach, Oliwia Nowrotek, Justyna Wiera, Karolina Wieczorek, Kamil Strzemiecki, Amelia Pitry, Natalia Strzemiecka, Nina Kuś, Pola Rakowska-Sissuh, Iga Szweda, Dominika Skrzypczyk, Wiktoria Zorembska, Maria Hassa, Jędrzej Romanko, Zosia Mynarska i Julia Scheibel;
 • aktorkom i aktorom ze Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia, których przygotował Kuba Pieczka (również w roli Maxa). Wśród nich: Nadja Masiul, Iga Kuczowicz, Zofia Przemyk;
 • aranżerom: Korneliuszowi Flisiakowi i Szymonowi Pałyzowi;
 • Bartoszowi Górze, który zarejestrował partie chórów;
 • niezawodnej ekipie pckulu, która gra, świeci i ogarnia najtrudniejsze sceniczne wyzwania. W zespole: Darek Pecyna, Stanisław Ananicz, Wojtek Szczypior, Rafał Skapczyk, Grzegorz Załucki.
 • Muzeum Motocykli Zabytkowych "Rdzawe Diamenty", Błażejowi Chwieralskiemu, Pawłowi Wangertowi, Skansenowi - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Restauracjom Sztamfer Pszczyna i Brovar 16 - dziękuję za udostępnienie rekwizytów;
 • Pani Renacie Nowok za przepiękne kostiumy;
 • oraz - last but not least - Michałowi Czernkowi za to, że zebrał nas do kupy, rzucił temat, zaakceptował bez wahania mój dość szalony scenariusz, a później, konsekwentnie wierzył w ten projekt i wspierał go na każdym etapie realizacji.


Fantastycznie było spotkać Was na swojej drodze, spędzić z Wami te dłuuugie niedziele (i nie tylko) i wyrychtować gryfny musical grozy. Mam nadzieję, że do zaś!

Łukasz SojkaReżyser spektaklu, wokalista Hard Rockets

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.