Pszczyna.info

  • 18 lutego 2024
  • 25 lutego 2024
  • wyświetleń: 4747

Inhalatorium w zabytkowym parku przy Willi Reitzensteinów zaprasza przez cały rok

Inhalatorium to miejsce, w którym za sprawą rozpylanej w powietrzu solanki możemy lepiej zadbać o swoje zdrowie. Działające od 2017 roku inhalatorium znajduje się w zabytkowym parku przy Willi Reitzensteinów - ul. Zjednoczenia 12 w Pawłowicach.

Inhalatorium w zabytkowym parku przy Willi Reitzensteinów zaprasza przez cały rok
Inhalatorium w zabytkowym parku przy Willi Reitzensteinów zaprasza przez cały rok · fot. UG Pawłowice


W inhalatorium znajdują się drewniane ławki, kącik dla dzieci oraz trzy leżaki. W podziemnym zbiorniku mieści się 10 metrów sześciennych solanki, która jest rozpylana w powietrzu z fontanny za pomocą specjalnych dysz i krąży w obiegu zamkniętym. Wewnątrz znajdą się sanitariaty i poidełko z wodą ze studni głębinowej. Produkty z zabłockiej solanki można kupić w pobliskiej restauracji "Koniczynka".

Obiekt jest czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00, a w soboty i niedziele od 9.00 do 20.00. Wstęp kosztuje 1 zł.

Nasycona mikroelementami solanka z najwyższą na świecie zawartością jodu ma cenne właściwości lecznicze, uodparniające, relaksujące, odmładzające. Oddychanie powietrzem nasyconym mikroelementami spełnia funkcje profilaktyczne i zdrowotne. Jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ma właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze.

Regularne przebywanie w inhalatorium pozwala m. in. prawidłowo funkcjonować tarczycy (wdychanie jodu), oczyszczać płuca i oskrzela, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku osób pracujących w dużym zapyleniu, ale nie tylko. Aby ochronić drogi oddechowe przed kontaktem z pyłami (np. smogiem) organizm produkuje śluz. W inhalatorium możemy pozbyć się jego nadmiaru, bo znajdujące się w powietrzu mikrocząsteczki soli rozrzedzają go i wspomagają jego wydalanie. Poza tym oddychanie powietrzem nasyconym mikroelementami łagodzi objawy alergii, wzmacnia odporność, przeciwdziała nawracającym chorobom układu oddechowego.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.