Pszczyna.info

  • 4 lutego 2024
  • wyświetleń: 3365

90% zniżki na zwiedzanie Muzeum Zamkowego z kartą "Moja Pszczyna"

Do 31 marca mieszkańcy gminy Pszczyna mogą zwiedzać kompleks Muzeum Zamkowego w Pszczynie, korzystając z 90% zniżki. Ulga obowiązuje za okazaniem karty mieszkańca Moja Pszczyna. Ze specjalnej oferty mogą korzystać też placówki oświatowe.

90% zniżki na zwiedzanie Muzeum Zamkowego z kartą „Moja Pszczyna”
90% zniżki na zwiedzanie Muzeum Zamkowego z kartą "Moja Pszczyna" · fot. UM Pszczyna


90% zniżkę dla mieszkańców gminy Pszczyna oraz zorganizowanych grup z placówek oświatowych umożliwia umowa, którą gmina Pszczyna zawarła z Muzeum Zamkowym. W tak atrakcyjnej cenie zwiedzać można pałac oraz kompleks Stajni Książęcych. Zniżka obejmuje także wystawy czasowe.

Opłata uwzględniająca 90% zniżkę przysługuje posiadaczom Karty Mieszkańca "Moja Pszczyna" oraz zorganizowanym grupom z pszczyńskich przedszkoli i szkół.

- Muzeum Zamkowe jest wyjątkową wizytówką i dumą naszego regiony. Ukazuje bogactwo historii ziemi pszczyńskiej oraz dziedzictwo rodu Hochbergów. Dzięki współpracy gminy oraz muzeum stworzyliśmy dla mieszkańców naszej gminy możliwość zwiedzania pięknych wnętrz pałacu za symboliczną opłatą - zaznacza burmistrz Dariusz Skrobol.

Przypominamy, że mieszkańcy mogą skorzystać w bardzo atrakcyjnej cenie. Do programu włączyły się: Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Pokazowa Zagroda Żubrów, Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Muzeum Prasy Śląskiej i Ośrodek Sportów Wodnych. Zimą z kartą mieszkańca "Moja Pszczyna" taniej wejdziemy też na lodowisko na rynku.

Jeżeli jeszcze nie posiadacie Karty Mieszkańca "Moja Pszczyna", zachęcamy do odwiedzenia strony http://karta.pszczyna.pl/. W tym miejscu znajdują się wszystkie szczegóły związane z przystąpieniem do programu. Tu tylko dodamy, że wyrobienie karty jest bezpłatne.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.