pless.pl

Reklama

Pszczyna.info

  • 9 sierpnia 2022
  • 18 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 17413

[ZDJĘCIA] Święto ziół w pszczyńskim Skansenie. Msza, warsztaty, stoiska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

"Święto ziół" w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej nawiązało do święta w polskiej tradycji ludowej, zwanego świętem Matki Boskiej Zielnej, które przypada na 15 sierpnia. Odbyła się impreza z bogatym programem zarówno dla ducha, jak i ciała. Pojawiły się zarówno akcenty religijne, jak i folklorystyczne. Centralnym punktem była plenerowa msza w intencji mieszkańców, podczas której tradycyjnie poświęcono bukiety z ziół. Zobaczcie fotorelację!

Reklama

Polowa msza św. za mieszkańców w pszczyńskim Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej - 15.08.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Wydarzeniu towarzyszyła bogata oferta warsztatowa nawiązująca do natury oraz tematyki ziół i kwiatów, które tego dnia pełniły główną rolę. Zajęcia przeznaczone były zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Całość wydarzenia uatrakcyjniły występy lokalnych artystów oraz stoiska z regionalnymi wyrobami kulinarnymi i rękodziełem. Zadanie zostało dofinansowane ze środków powiatu pszczyńskiego.

Święto Ziół w pszczyńskim Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej - 15.08.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Święto ziół w pszczyńskim Skansenie - występ artystów ze stowarzyszenia "take tam" oraz kapeli Pszczynioki · fot. Grzegorz Załucki

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj