Reklama

Pszczyna.info

  • 22 października 2019
  • wyświetleń: 4716

Uzdrowisko w Goczałkowicach-Zdroju

Atrakcja turystyczna powiatu pszczyńskiego

Uzdrowisko w Goczałkowicach-Zdroju zostało założone w 1860 roku. Obecnie istnieje tu Wojewódzki Ośrodek Reumatologiczno-Rehabilitacyjny, bazujący na złożach borowiny i solanki.

Jesień w Parku Zdrojowym w Goczałkowicach - 12.10.2019 · fot. Sławomir Dąbrowski


W uzdrowisku wyróżnia się budynek Starej Pijalni z początków XX wieku. Tutaj znajduje się Szpital Reumatologiczny i Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci i Dorosłych. Na dzień dzisiejszy goczałkowickie sanatorium słynie z doskonałej renomy. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu: chorób narządu ruchu (ze szczególnym uwzględnieniem reumatologicznych i ortopedycznych), chorób naczyń obwodowych, chorób laryngologicznych oraz rehabilitacją osób z cukrzycą. Ponadto w jego ofercie znajdują się wprowadzone jako jedne z pierwszych w Polsce zabiegi z dziedziny krioterapii.

Na terenie Uzdrowiska co roku odbywa się Festiwal Róż, który gromadzi liczną publiczność. Wydarzeniu towarzyszą koncerty gwiazd.

Goczałkowicki Festiwal Róż - 01.07.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl
Z kolei w przylegającym do Parku Zdrojowego dworcu kolejowym utworzony został escape room, w którym ochotnicy mogą rozwiązywać zagadki rycerza Goczała.

Odrestaurowany dworzec w Goczałkowicach-Zdroju - 16.04.2016
Odrestaurowany dworzec w Goczałkowicach-Zdroju · fot. BM / pless.pl
Osoby poszukujące adrenaliny mogą natomiast spróbować swoich sił na wyciągu lub skimbordzie. Na pobliskim stawie Maciek działa bowiem WakePark. Miejsce to stało się popularnym miejscem spotkań ze względu szereg atrakcji m.in. wakeboarding, czy też kameralne imprezy!

Otwarcie sezonu w goczałkowickim WakeParku · fot. WakePark
Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.