Pszczyna.info

  • 22 października 2019
  • wyświetleń: 3872

Pałac Książęca Bażantarnia w Porębie

Atrakcja turystyczna powiatu pszczyńskiego

XVIII-wieczny Pałacyk Klasycystyczny Fryderyka Erdmana w Pszczynie-Porębie. To jeden z najcenniejszych i najpiękniejszych obiektów tego typu na Śląsku, będący niegdyś miejscem zabaw i bali książąt Pszczyńskich.

Książęca Bażantarnia


Bażantarnia jest typowo klasycystyczną budowlą na planie prostokąta, z wysokim czterospadowym dachem, krytym dachówką; murowanym, usytuowanym frontem na południ, z pięcioosiową elewacją frontową, ozdobioną portykiem o czterech kolumnach poprzedzonym schodami. W XX w. budynek został rozbudowany o jedno skrzydło.

Obecnie znów nastały złote czasy pałacyku. Obiekt został przekształcony w hotel mieszczący 10 pokoi, a w salach balowych odbywają się w wesela, bankiety oraz przyjęcia okolicznościowe. Właściciele Pałacu postawili na indywidualność i wyjątkowość podczas urządzania pokoi i właśnie w ten sposób stworzyli 10 odmiennych stylem pokoi: pokój oliwkowy, burgundzki, angielski, indyjski, francuski, hiszpański, arabski, japoński, chiński oraz perłowy apartament. Każdy z nich jest wypełniony autentycznymi meblami i dodatkami, które zdecydowanie budują ciepły nastrój.

Hotel butikowy w Pałacu Bażantarnia w Pszczynie
Bażantarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bażantarnia" podaj
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bażantarnia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.