pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Pszczyna.info

  • 16 października 2019
  • 27 października 2019
  • wyświetleń: 1670

IV Festiwal Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju

Wernisaż wystawy fotografii Kazimierza Jastrzembskiego "Śląsk - pod zimną gwiazdą północy" w Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju zainaugurował IV Ogólnopolski Festiwal Fotografii Ojczystej.

IV Festiwal Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju - 24.10.2019 · fot.


Kazimierz Jastrzembski to artysta-fotografik, członek Fotoklubu RP, autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, od 10 lat związany z grupa piktorialistów skupionych wokół wybitnego polskiego fotografika, Mieczysława Wielomskiego (1948 - 2018), który przywrócił ten historyczny styl w wersji modern, wykorzystując kreacyjne możliwości fotografii cyfrowej. Działa w Stowarzyszeniu "Przeciw Nicości". Uprawia fotografię pejzażową, często na styku z folklorem i historią, nawiązując do Bułhakowskiej idei fotografii ojczystej.

IV Ogólnopolski Festiwal Fotografii Ojczystej potrwa w Goczałkowicach-Zdroju do niedzieli. W tym czasie będzie można zobaczyć wiele wyjątkowych fotografii.

25 października o godz. 18.00 w goczałkowickim GOK-u odbędzie się wernisaż wystawy Zbigniewa Podsiadły "Łemkowyna", będzie można także wysłuchać gawędy autora o Łemkowszczyźnie.

W sobotę, 26 października w galerii "Weranda" w goczałkowickim uzdrowisku (godz. 18.00) zostanie zaprezentowany cykl fotografii Janusza Chojnackiego "Chojnacki Janusz Piktorialnie".

Podsumowaniem imprezy będzie wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Polska jest Piękna" oraz nagrody "Semper in Altum" im. Mieczysława Wielomskiego dla Janusza Chojnackiego, które poprzedzą sobotni wernisaż.

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Fotograficzne "Przeciw Nicości", Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju, Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Inicjatywę wsparł powiat pszczyński.

new, BM / pless.pl, źródło: Powiat, GOK Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA